Automobili Lamborghini kiirendab liikumist süsinikuvaba tuleviku poole

Aastast 2023 hakkab Sant’Agata tehas saama energiat biometaanist ning samal ajal juurutatakse ka ammuoodatud hübriidmudelid.

Automobili Lamborghini teatas, et võtab oma Sant’Agata Bolognese tehase energiavajaduse rahuldamiseks kasutusele biometaaniseadmed. Süsteem hakkab andma ligi neli miljonit kuupmeetrit gaasi aastas, mis võrdub umbes 65 protsendiga ettevõtte praegusest gaasivajadusest. See võimaldab vähendada CO2 heitkogust praeguse 37 protsendi asemel umbes 80 protsenti ehk üle 11 000 tonni CO2 aastas.

See pingutus jätkusuutlikkuse teekonnal jätkab Lamborghini konkreetseid tegevusi, mis toovad kaasa heitmehulga märkimisväärse vähenemise kõigest mõne aasta jooksul.

Stephan Winkelmann, Automobili Lamborghini juhatuse esimees ja tegevjuht: „Jätkusuutlikkuse osas oli Lamborghini autotööstuses teerajaja juba ajal, mis suurfirmad ei tegelenud sellega üldse või tegelesid ainult poole jõuga. Meie hakkasime panustama juba aastal 2009 mitmete programmide ja investeeringutega, mis võimaldas meil aastal 2015 saada kogu tehasele CO2 neutraalsuse sertifikaadi. Praegu me kiirendame oma liikumist sel teel sihiga saada CO2-neutraalsest tehasest CO2-neutraalseks ettevõtteks kõikehõlmava lähenemise kaudu, mis sisaldab nii tooteid, tehast, logistikat kui ta tarneahelat.“

10 000 tammest koosneva pargi loomisest kuni mesilastega biomonitooringu projektini, Emilia-Romagna ühe suurema päikesepargi rajamisest kuni koostootmisjaama ja kohaliku katlamaja ehitamiseni, samuti hiljutine jätkusuutliku logistika projekti käivitamine – kõik see kinnitab, et Lamborghini on ettevõte, mis käsitleb jätkusuutlikkust kui eetikaalast kohustust.

Sihiga ehitada üles veelgi jätkusuutlikum tulevik on Lamborghini praegusest kuni aastani 2030 kaasatud ambitsioonikasse programmi Direzione Cor Tauri, mis sai oma nime Sõnni tähtkuju kõige heledama tähe järgi – on ju Lamborghini vapi kandev motiiv samuti härg. Ajaloo suurima investeeringu (1,5 miljardit eurot nelja aastaga) käivitatud dramaatiliste muutuste protsess toob kaasa kogu mudelivaliku täieliku üleviimise hübriidajamitele aastaks 2024 ning neljanda täiselektrilise mudeli juurutamise aastaks 2030.

Lehekülg viimati uuendatud: 20.12.2021