Ainulaadse Gran Turismo pidustused: Bentley Continental GT 20 aastat

  • Bentley alustab Continental GT 20. sünnipäeva tähistamist
  • Aastapäeva puhul pandi Shanghai autonäitusel välja üksikeksemplarina valminud Continental ainulaadsete omadustega GT S.
  • Sünnipäeva tähistamine jätkub suvel Heritage Collectioni sõiduvõimaluste ja aastapäeva teatepulga üleilmse üleandmisega
  • W12-mootori 20 aastat tähistatakse Goodwoodi kiirusfestivalil
  • Pidustused kulmineeruvad ainulaadses GT Speedis Monterey autonädala tarvis
  • Esimese põlvkonna Continental GT jõudis turule aastal 2003 esimese täiesti uue Volkswageni kontserni Bentleyna, luues uue turusektori
  • Pidev evolutsioon läbi kolme põlvkonna tänase päevani
  • Värskemate auhindade hulka kuuluvad Robb Reporti 2022. ja 2023. aasta auto tiitel ning Auto Motor und Sporti parima importluksusauto nimetus aastal 2022 ja 2023.
  • Bentley avaldab kokkuvõtva film, mis näitab Continental GT evolutsiooni.

Continental GT 20. aastapäeva tähistamiseks pani Bentley Motors kokku neli kuud kestva programmi ainulaadsetest mudelitest, sõitudest ja üritustest. See algas 18. aprillil Shanghai autonäitusel, kus esitleti üksikeksemplarina valminud Continental GT S-i. Sel ainulaadsel autol on esindatud mitmed spetsiaalselt selleks puhuks Mullineris loodud detailid, sealhulgas embleemid, aplikatsioonid ja disainimotiivid, mis märgivad Bentley Motorsi modernset ajastut määratleva auto 20. juubelit.

Spetsiaalselt Shanghai näituse tarvis valminud GT S-i kere on silmatorkavalt pahaendelises värvitoonis Magnetic Dark Grey Metallic, mida täiendavad mustad kroomitud detailid, samuti 22-tollised mustad sportveljed. Värvikamat vaheldust pakuvad nende velgede kümne kodara vahelt paistvad punased pidurisadulad. Musta ja punase teema jätkub interjööris, kus kahevärvilist Beluga- ja Hotspur-toonis nahkpolstrit täiendab Piano Black.

Eritellimusel interjöörist leiab Mullineri ainulaadse värvilahenduse, kahevärvilise viimistlusega armatuurlaua ja uksepolstrid ning spetsiaalsed detailid keskkonsoolil ja läveliistudel.

Armatuurlaua ülaosa on kaetud Granite Stone-toonis väärisvineeriga, mis annab sellele ainulaadse reljeefse viimistluse, kuna alaosa väärisvineer on toonis Grand Black ning saab lisaks Continental GT 20. Juubeli teemalise laserlõiketehnikas embleemi. Kaht viimistlust eraldav peenike punane triip ulatub ühest uksest teiseni üle kogu armatuurlaua ning jookseb ka mööda tuulutusavade ülemisi lamelle.

Läveliistudel on kujutatud kaht siluetti – esimese ja kolmanda põlvkonna Continental GT-d –, mis sümboliseerivad modernse GT 20 aastat. Samasuguse disaini võib leida ka keskkonsoolilt, kuna ukse sisse paigaldatud LED-tervitustulel on kultusliku Gran Turismo aastapäeva tähistav ainulaadne disain.

Ülima Gran Turismo 20. aastapäeva tähistamine

Aastal 2003 esimese modernse ajastu Bentleyna turule toodud Continental GT oli esimene, mis sai nelikveo ja esimene, millele paigutati uuenduslik W12-mootor ning aitas tõsta Bentley tema praegusesse staatusse – maailma enimihaldatud luksusmargiks.

Oma väljatuleku aastal 2003 pakkus Continental GT ainulaadset kombinatsiooni vapustavast disainist, superauto suutlikkusest ja võrratust viimistluskvaliteedist. Seda tõsteti esile kui kiireimat ehtsat neljaistmelist kupeed maailmas, mille tippkiirus ulatus üle 300 km/h ning 0–100 km/h kiirenduseks kulus vaid 4,8 sekundit. Kuna sel hinnatasemel puudusid võrreldavad rivaalid, sai Continental GT kiiresti ülemaailmseks sensatsiooniks ning määratles täiesti uue turusektori.

Praeguseks on Continental GT ja tema sõsar Continental GTC jõudnud juba kolmanda põlvkonnani ning muudkui jätkavad tunnustuse ja auhindade kogumist. 2022. aastal võitis Continental GT Speed austusväärse Robb Reporti aasta auto tiitli ning märkimisväärsel moel sai Continental GT V8 S sama tiitli aastal 2023. Continental GT teenis veebruaris 2023 teise järjestikuse võidu Auto Motor und Sporti küsitlusel, kui see rohkem kui 101 000 lugeja osalusel kuulutati võitjaks importluksusautode kategoorias.

„Continental Drive Hubs“

Continental GT 20. aastapäeva tähistavad kaks sõiduüritust nimega Continental Drive Hub – üks Bentley peakorteris Crewe’is ja teine Šveitsis Genfis. Seal on sõitmiseks saadaval esimese ja teise põlvkonna Continental GT mudelid Bentley Heritage Collectionist, samuti uusima Continental GT mudelkonna esindajad, mis eredalt toovad välja 20 aastat pidevat evolutsiooni disainis ja konstruktsioonis.

Ümber maailma 20 filmireportaažiga

Ettevõtte enda loodud Bentley „teatepulk“ alustab maikuus Crewe’ist ümbermaailmareisi, rännates mitmesugustes Continental GT mudelites läbi Euroopa, Lähis-Ida, Hiina, Ida-Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna ning USA, jõudes lõpuks stardikohta tagasi. Retke lõpul, kui teatepulk sisaldab teekonnal vändatud 20 videoreportaaži, muutub see omamoodi ajakapsliks, jäädes alatiseks meenutama ainulaadset ringreisi.

Topeltaastapäev

Continental GT sünnipäev märgib ka 20 aasta möödumist Bentley vägeva 6,0-liitrise topeltturboga W12-mootori kasutuselevõtust. See on Bentleyt nii otseses kui ka kaudses mõttes 20 aastat edule vedanud. W12-mootori tootmine lõpeb kavakohaselt 2024. aasta aprillis ning see tähendab, et vaid 12 kuud on jäänud aega, enne kui legendaarne jõuallikas annab teed Bentley elektrilisele tulevikule.

Seda verstaposti tähistatakse Goodwoodi kiirusfestivalil (13.–16. juulil), kus Bentley toob välja hulga W12-mootoriga autosid viimasest 20 aastast, mille seast ei puudu ka uus Bentley Batur by Mulliner.

Algupärandi austamine Monterey autonädalal

Esimene 2003. aastal Crewe’i tehasest väljunud Continental GT kandis VIN-koodi 20001 ning oli värvitud küpressroheliseks, kuna interjööri viimistluses kasutati Saddle-nahka ja Burr Walnut-väärispuitu. See auto on tänaseni olnud ettevõtte omanduses kui Heritage Collectioni garaaži oluline verstapost.

Tänavusel Monterey autonädalal (11.–18. augustil) paneb Bentley sünnipäevapidustuste lõpetuseks välja viimase ainulaadse Continental GT, mis on inspireeritud just omaaegsest VIN 20001-autost.

Lehekülg viimati uuendatud: 27.06.2023