Tallinnas esitleti uut Lamborghini Urus Performantet

Veebruari alguses esitleti Tallinnas Magneti MRO lennukihooldusangaaris uut Lamborghini Urus Performantet.

Lamborghini Urus Performante tõstab super-linnamaasturite sportlikkuse ja võimsuse standardeid uuenenud disainiga. Uue Uruse välimus peegeldab auto võimekust nii maanteel, võidusõidurajal kui ka lahtisel pinnasel. Urus Performante paneb oma uue, jõulise stiiliga ennast maksma juba esimest pilgust alates, rõhutades kapoti all peituvat supersportauto tehnikat.

Enne turule tulekut tegi Urus Performante uue rekordi masstoodetud linnamaasturite kategoorias Pikes Peak International Hill Climb Roadil, ületades 4302 meetri finišijoone ajaga 10:32.064 ja lüües sellega eelmise (2018. aasta) rekordi 10:49.902.

Profiilis rõhutavad Urus Performante madalust selle ette ulatuv esiosa ning tagatiib ja kaitseraud, mis suurendavad sõiduki üldpikkust 25 mm võrra. Urus Performante tagaosa oma sihipärase kõrgjõudlusdisainiga on sama silmapaistev. Süsinikkiudstabilisaatoritega tagaspoiler on inspireeritud mudelist Aventador SVJ ja suurendab alla suunatud jõudu.

Performante võimsust on suurendatud 16 hj võrra 666 hj-le ja kaalu on vähendatud 47 kg. Tulemuseks on oma klassis parima võimsuse ja kaalu suhe – 3,2. Urus Performante kiirendab nullist 100 km/h-ni ainult 3,3 sekundiga, pidurdab 100 km/h-lt seismajäämiseni vaid 32,9 meetriga ja tekitab pöördemomendi 850 Nm pöörlemiskiirusel 2300–4500 p/min. Selle võimed hõlmavad tippkiirust kuni 306 km/h koos hea reageerimise, juhitavuse ja stabiilsusega. Parendatud on aerodünaamilist tõhusust ja üldine allasuunatud jõud on suurenenud 8% võrra. Pöördemomendi jaotust on uue diferentsiaaliga optimeeritud.

Urus Performante võimaldab juhil saavutada teega parema kontakti tänu sõiduki suuremale kiirusele, tagasisidele ja sportlikkusele. Tänu muudetud sõidurežiimidele saab Urus Performante juht valida iga keskkonna jaoks täiusliku häälestuse. Urus Performante varustatud uue sõidurežiimi valikuga RALLY, mis tõstab super-linnamaasturi mõnusa sportlikkuse nn metsikutel teedel erutavale uuele tasemele. Ülejuhitavust täiendavad stabiliseerimis- ja vedrustussüsteemid, mis on raskemal ja ekstreemsemal pinnasel optimeeritud terasvedrude jaoks.

Urus Performantega on võimalik lähemalt tutvuda Lamborghini Tallinna esinduses.

Lehekülg viimati uuendatud: 03.04.2023