ŠKODA uue linnamaasturi nimeks saab Kodiaq

Auto nimi viitab Alaska lõunaranniku lähistel Kodiaki saarel elavale kodiakipruunkarule ning selle kirjapilt tuleneb kohalikust alutiigi keelest. Viimaste aastate jooksul on ŠKODA täielikult uuendanud ja laiendanud kogu oma mudelivalikut. Järgmine etapp hõlmab endast mudelivaliku mitmekesistamist maasturite segmendis.

Alaska lõunaranniku lähedal Kodiaki saare karmil, kuid huvitaval maastikul elab koos umbes 14 000 inimesega ligikaudu 3 500 kodiakipruunkaru. Kohalikud alutiigid nimetavad neid karusid „Taq uka 'aq", mille lõpus olev Q-täht on loomanimedele iseloomulik. Kasutades seda uue suure linnamaasturi nimes, avaldab ŠKODA alutiigi keelele austust. Samal ajal loob Q-täht uuele unikaalsele mudelile eristuva nime.

Suurus, jõud ja vabaõhutingimuste valitsemine on nii autole nime andnud karu kui ŠKODA Kodiaqi ühised omadused. Uus linnamaastur on 4,7 meetrit pikk, suudab mahutada seitset reisijat ja sõita nii teel kui maastikul. Kiskja varjatud jõudu on näha ka Kodiaqi disainis, mis lasevad aimata dünaamilisust, robustsust ja kaitsvat jõudu. Auto servad ja jooned on selged, täpsed ja teravad; kristalsed kujunduselemendid rõhutavad välimust.

Kodiaq tuleb valikusse ka pistikübriidina. Pistikhübriid kasutab 1,4-liitrist bensiinimootorit ja elektrimootoreid. 0-100 km/h kiirendamiseks kulub 7,4 sekundit ja tippkiirus on pea 200 km/h. Elektrienergiat kasutades läbib Kodiaq kuni 50 km, maksimaalne sõiduulatus on 1000 kilomeetrit.

Veel üks sarnane omadus nii karu kui auto juures on nende perekesksus.
ŠKODA on taasloonud klassikalise suure interjööri, mille poolest on bränd ka populaarsust kogunud: Kodiaqis on kolm istmerida, pakkudes rohkelt ja mugavalt ruumi kuni seitsmele reisijale.

Uut Kodiaqi esitletakse Pariisi Autonäitusel ning müügile jõuab auto 2017. aasta alguses.  

Lehekülg viimati uuendatud: 20.12.2021