Sant’Agata Bologneses taasavati pärast rekonstrueerimist Automobili Lamborghini muuseum

Näitus „Tulevik algas aastal 1963“ avab ettevõtte 60. aastapäeva pidustused.

Pärast rekonstrueerimist ja ümberkujundamist taasavati 2. jaanuaril ametlikult Automobili Lamborghini muuseum. See sündmus märgib ka Lamborghini 60. aastapäeva tähistamise algust Sant’Agata Bolognese ettevõttele nii olulisel aastal.

Muuseum sai uue nime ning on täielikult ümber kujundatud, paigutus ja disain on moderniseeritud ning paljud eksponaadidki uued. Värskeim näitus „Tulevik algas aastal 1963“ võtab vaatluse alla kõige silmapaistvamad ajastud ja epohhiloovad hetked, mis on Lamborghini esimese 60 aasta verstapostideks. Lugu hakkab pihta margi arengust ja tema toodetest alates aastast 1963 kuni tänapäevani, alates asutajast Ferruccio Lamborghinist. 19 väljapandud autot* on kangelased, kes meile jutustavad margi ajaloost ning Lamborghini legendaarsetest tehnika- ja disainisaavutustest – kaasasündinud põhimõtetest, mis on ettevõtte geenide aluseks.

„Aasta 2023 saab olema täis mitmesuguseid ainulaadseid üritusi ja ettevõtmisi, mille algust märgibki uuendatud muuseumi avamine. Tähistame oma esimese 60 aasta täitumist rahvusvaheliste ürituste, kampaaniate ja ootamatute ettevõtmistega, millest anname teada aasta jooksul,“ ütles Automobili Lamborghini juhatuse esimees ja tegevjuht Stephan Winkelmann muuseumi avatseremoonial. „Me saime alguse väljakutsest, mille Ferruccio Lamborghini võttis vastu 1960. aastate hakul ning mida ettevõte oma teedrajavate ja revolutsiooniliste ideedega hilisematel aastatel edasi arendas. Nii kirjutati ajalukku mitmeid peatükke ning pakuti uuendusi, mis kujundasid luksuslike supersportautode edasist arenguteed. Lamborghini on alati olnud ja saab alati olema mark, mis kunagi ei lase pilku tulevikult.“

Väljapanek rõhutab teadlikult uute mudelite ebatavalisi ja revolutsioonilisi sünnilugusid. Need mudelid olid suutelised ajastu reegleid rikkudes alati omal alal uuteks etalonideks saama. Kõik Lamborghini supersportautod sisaldavad vähemalt üht dogmasid lõhkuvat ideed, mis esialgu tundus täiesti ebamaine, kuid sai hiljem osaks autotööstuse evolutsioonist ja aitas kaasa sõidukite igakülgsele edasiarenemisele.

Automobili Lamborghini muuseumi koduks olev ehitis ise evib erakordset ajalugu. See on osa esimesest hoonekompleksist, millele Ferruccio Lamborghini 1963. aastal nurgakivi pani ning kuhu loodud ettevõtte edasine erakordne ajalugu muutis selle algupäraseks inspiratsiooniallikaks tulevastele põlvkondadele.

* Väljapandud autod on jaotatud kolme põhiteemasse:

Ajalugu: 350GT, Miura S, Espada, LP 400 Countach, Urraco, LM 002.

Kaasaeg: Diablo GT, Murciélago SV, Gallardo Performante Spyder, Huracán Performante, Aventador SVJ, Urus, GT3.

Haruldused: Reventón, Sesto Elemento, Veneno, Centenario, Sián, Countach LPI 800-4.

Aastate kaupa käsitletavad põhiteemad: 1963 asutamine, 1964 350 GT, 1966 Miura, 1970 tehase laiendamine, 1971 Countach, 1990 Diablo, 1993 nelikvedu, 1998 Audi, 2001 Murciélago, 2003 Gallardo, 2004 Centro Stile, 2011 Aventador, 2015 CO2-neutraalne tehas, 2018 Urus, 2023 Direzione Cor Tauri strateegia.

Lehekülg viimati uuendatud: 03.04.2023