Uus aasta ja uus tulevik

  • Tootmisse läheb uus sportautode perekond
  • Uutesse tootmisrajatistesse investeeritakse üle 110 miljoni euro
  • Kasvav tootmismaht loob uusi töökohti
  • Evora, Exige ja Elise tootmine plaanitakse lõpetada 2021. aastal

Lotus kinnitas, et hakkab tootma uut sportautode perekonda. Lotus 131 prototüüptootmine algab meie Suurbritannias Norfolki krahvkonnas asuvas tehases juba tänavu.

Uus investeering tootmisse on Lotuse Vision80 strateegia osa. Selle raames kolitakse ka Lotuse kaks monteerimistsehhi kokku ühte ja tõhusamasse, Norwichis asuvasse tehasesse, mis aitab toime tulla kasvava tootmismahuga.

Lisaks rohkem kui 110 miljoni euro suurusele investeeringule Hetheli rajatistesse palkab Lotus ka umbes 250 uut töötajat. Nemad lisanduvad 670-le, keda Lotus on tööle võtnud alates septembrist 2017, mil Geely ja Etika said ettevõtte omanikeks.

Uusi töötajaid vajatakse inseneride ja töölistena nii Lotus Caris kui ka maailmakuulsas inseneri- ja konsultatsioonibüroos Lotus Engineering. Viimane avab veel tänavu Warwickis uue tehnikakeskuse.

Kinnitamaks peatselt avalikkuse ette jõudva sportautoperekonna olemasolu, avaldame ka foto, mis annab teile vihje uuele tooteperekonnale. See võtab sisse koha Elise, Exige ja Evora asemel, millele 2021 jääb viimaseks tootmisaastaks. Praeguse, kolmest sportautost koosneva valiku errusaatmise puhuks on kavandatud terve ürituste programm.

Neist vanim, legendaarne Lotus Elise toodi välja juba aastal 1995. See tegi revolutsiooni sportautode väiketootmises tänu pressitud ja liimitud alumiiniumdetailide, kõrgtehnoloogiliste komposiitmaterjalide ja kergkonstruktsioonide uuenduslikule kasutamisele.

Elisega juurutatud tehnoloogia baasil lasti aastal 2000 välja Exige, mis omandas kiiresti kuulsuse kui „võidusõiduauto igapäevaliiklusse“. Exige suutis juhile pakkuda haaravat, kuid siiski kättesaadavat sõiduelamust avalikel teedel, olles samal ajal võimeline läbima kiireid ringe ka maailma kõige nõudlikumatel ringradadel. Seda kõike Lotusele igiomase turvalisuse ja edumeelsusega.

Evorat esitleti aastal 2008 ja see viis Lotuse tagasi tulutoovasse supersportautode segmenti. Korduvalt auhindu võitnud ja mitmekülgne auto oli rohkem juhi soovidele orienteeritud kui tema liigikaaslased. Evora oli edukas ka võistlusradadel, saavutades GT-sarjade meistritiitleid mitmel pool maailmas ning jõudes Le Mansis esikolmikusse.

Tuleviku Lotuste loomisel võetakse kõike seda arvesse ja arendatakse edasi, et tagada margile omaste geenide säilimine. Tähtsaimaks juhtmõtteks jääb „Mõeldud juhtidele“.

Phil Popham, Lotus Carsi tegevjuht: „Tänavune aasta on Lotusele äärmiselt tähtis. Järjestikku valmivad uued rajatised, uus sportauto läheb tootmisse ning me jõuame tõhususe ja kvaliteedi osas tasemele, mida võimaldavad üksnes uue konstruktsiooniga autod ja uued tehased. Vaatamata kogu maailma haaranud raskustele lõpetas Lotus 2020. aasta tugevana ning püsib äriplaani Vision80 täitmisel graafikus.

Nagu meie Vision80 strateegia näitab, vaatab Lotus kogu aeg tulevikku ning tulevikku täidavad pidevad uuendused. Aastal 2021 aga vaatame tagasi ka oma praeguse mudelivaliku pärandile. Alustades Elisest, sportautost, mis põhjustas tõelise revolutsiooni autotööstuses mitte ainult kiiresti saavutatud legendaarse staatusega, vaid ka oma mõjuga autode konstruktsioonile ja tehnikale.“

Matt Windle, Lotus Engineeringu tegevdirektor: „Meie uute autode kallal töötav inseneride, konstruktorite ja tehnikute tunnustatud meeskond mõistab väga hästi Elise, Exige ja Evora jäetud pärandit. Paljud neist olid siin tööl juba ajal, mil käis Elise väljatöötamine. Meie meeskonna liikmed, nii noored kui ka vanad, tegelevad praegu innukalt mineviku teadmiste ja tänapäevaste uuenduste kokkusegamisega, et meie tuleviku autod teeksid sammu edasi, kuid jääksid ikka truuks Lotuse väärtustele.“

Elise, Exige ja Evora on aastate jooksul tohutult mõjutanud Lotuse majandustegevust. Ajaks, mil viimased autod koosteliinilt maha sõidavad, on neid kokku müüdud umbes 55 000.

Lotus on 73 aasta jooksul loonud palju legendaarseid autosid. Hüpersportauto Evija ja uus sportauto 131 aga märgivad Hethelis algavat uut, innovatsiooni ja tulevaste legendide ajastut.

Lehekülg viimati uuendatud: 15.02.2021