Lamborghini käivitab rahvusvahelise arhitektuurikonkursi „Lamborghini Road Monument“

Automobili Lamborghini käivitab rahvusvahelise arhitektuurikonkursi „Lamborghini Road Monument“, mille eesmärk on luua kaks House of the Raging Bullist inspireeritud installatsiooni. Noored arhitektid, disainerid ja arhitektuuribürood võistlevad omavahel selliste töödega, mis muudavad Sant’Agata Bolognese linna, kus asub ettevõtte peakontor, sissesõidukohad pilkupüüdvamaks. Konkursi eesmärk on pakkuda kohalikule piirkonnale omapära lisavaid kahte installatsiooni, mis jätavad endast nüüdisarhitektuuri jälje selle kaudu, kuidas need Lamborghini põhimõtteid – tulevikku vaatav, tipptasemel ja stiilipuhas – tõlgendavad.

Konkursil, mida korraldatakse koostöös arhitektuurikonkurside juhtiva korraldajaga YAC (Young Architects Competitions) ning mida rahastavad Emilia Romagna piirkond, Bologna linn, Sant’Agata Bolognese omavalitsus, Bologna kaunite kunstide akadeemia ja Unindustria Bologna, on ka erakordne rahvusvaheline žürii. Ajakirja Casabella toimetaja Francesco Dal Co, Itaalia Arhitektide Liidu presidendi Giuseppe Cappochini, Annalisa Trentini Bologna ülikoolist ja Automobili Lamborghini tegevjuhi Stefano Domenicali kõrval hindavad konkursitöid neli rahvusvaheliselt tuntud arhitektuuribürood: Zaha Hadid Architects, Studio Fabia Novembre, Studio Libeskind ja Foster + Partners.

Võistlusel on kindlad tingimused, mida tuleb installatsiooni loomisel järgida, sealhulgas piirkonna ja selle keskkonna tingimuste austamine. Projektid peaksid soosima mittesaastavate materjalide ja keskkonnasäästliku tehnoloogia kasutamist, järgides Automobili Lamborghini eetiliselt vastutustundlikku ja keskkonnasäästlikku strateegiat.

Lisateavet võistluse kohta leiate aadressilt http://www.youngarchitectscompetitions.com/. 

Lehekülg viimati uuendatud: 20.12.2021