Lamborghini avalikustab Direzione Cor Tauri – oma tegevuskava elektrifitseerimise suunas

  • Pöördepunktiks olev ümberkujundamisplaan Lamborghini jätkusuutliku teekonna tarvis: toodete elektrifitseerimisest kuni Sant’Agata Bolognese rajatisteni
  • Toodete tippsuutlikkus – absoluutne prioriteet kogu elektrifitseerimisprogrammi ulatuses
  • Tegevuskava sisaldab sisepõlemismootori ülistamist ja tootevaliku üleminekut hübriidajamitele aastaks 2024
  • Sisemiseks eesmärgiks seati toodete 50% väiksem CO2 heitkogus 2025. aasta alguseks
  • Suurim investeering Lamborghini ajaloos: rohkem kui 1,5 miljardit eurot nelja aasta jooksul
  • Visioon neljanda, täiselektrilise mudeli osas aastakümne teiseks pooleks

Automobili Lamborghini president ja tegevjuht Stephan Winkelmann esitles täna Direzione Cor Taurit: tegevuskava tulevaste Lamborghini mudelite ja Sant’Agata Bolognese tehase dekarboniseerimiseks oma keskkonnaalase jätkusuutlikkuse kõikehõlmava lähenemisviisi alusel. Kogu toodete elektrifitseerimise protsessi jooksul keskendub Lamborghini jätkuvalt selliste tehnoloogiate ja lahenduste tuvastamisele, mis tagavad margi traditsioonidele vastava tippsuutlikkuse ja sõidudünaamika. Cor Tauri ehk Aldebaran on eredaim täht Sõnni tähtkujus ning margi asutaja Ferruccio Lamborghini paigutas selle aastal 1963 firma vapile. See sümboliseerib Lamborghini liikumist tuleviku poole, mis on elektrifitseeritud, kuid jääb alati truuks „härjaga“ margi südamele ja hingele.

Stephane Winkelmann: „Lamborghini elektrifitseerimise plaan on värskelt mahapandud kurss. See on vajalik praeguses põhjalikult muutuvas maailmas, kus me tahame anda oma panuse, jätkates keskkonnamõju vähendamist konkreetsete projektide kaudu. Meie vastuseks on 360-kraadise lähenemisviisiga plaan, mis hõlmab meie tooteid ja meie Sant’Agata Bolognese tehast ning viib meid jätkusuutlikuma tuleviku poole, jäädes seejuures alati truuks oma geenidele. Lamborghini on alati paistnud silma tehniliste oskustega erakordse suutlikkusega mootorite ehitamise alal – meie uuendustrajektooril jääb see jätkuvalt absoluutseks prioriteediks. Tänased lubadused, mida toetab suurim investeerimisplaan margi ajaloos, tugevdavad meie sügavat pühendumist mitte ainult oma klientidele, vaid ka meie entusiastidele, meie inimestele ja nende peredele, samuti piirkonnale, kus ettevõte Emilia-Romagnas sündis ja Made in Italy täiuslikkusele.“

Cor Tauri, Lamborghini tegevuskava, koosneb kolmest faasist.

1.           Sisepõlemismootori ülistamine (2021–2022), esitledes mudeleid, mis avaldavad austust firma hiljutisele pideva edu perioodile. Viimase 15 aasta jooksul on Lamborghini müük pidevalt kasvanud ja käive seitsmekordistunud. Sellega on Lamborghini tõusnud parimate supersportautode tootmise pädevuskeskuseks. Ainulaadne disain ja kõrgeima taseme tehnilised uuendused, mida toetavad hiiglaslikud investeeringud uurimis- ja arendustöödesse ning kõrgeim kvaliteet ja oskustöö moodustavad vundamendi tootevaliku püramiidile: alates tänase edu nurgakivist, supersportmaasturist Urus kuni eriseeriatena valmivate tipptehnika ja disaini meistriteosteni. Viimatine neist, Sián, alustas elektrifitseerimise teekonda – see oli esimene hübriidtehnikaga Lamborghini. Esimest faasi iseloomustab sisepõlemismootorite väljatöötamine versioonidele, mis avaldavad austust margi kuulsusrikkale ajaloole ning mineviku ja oleviku legendaarsetele mudelitele, kuid alati Lamborghinile nii iseloomuliku visionäärivaimuga. Aastal 2021 tuuakse välja kaks uut V12-mootoriga autot.

2.           Üleminek hübriidtehnikale (2024. aasta lõpuks): aastal 2023 toob Lamborghini turule oma esimese hübriidajamiga seeriaauto ning 2024. aasta lõpuks on kogu tootevalik elektrifitseeritud. Suutlikkus ja ehe Lamborghini sõiduelamus jäävad uue tehnika väljatöötamisel firma inseneride ja tehnikute tähelepanu keskmesse ning kergete süsinikkiust materjalide juurutamine võimaldab kompenseerida elektrifitseerimisega tekkivat kaalu. Ettevõtte sisemine eesmärk selles faasis on vähendada toodete heitgaaside CO2 sisaldust 2025. aasta alguseks 50% võrra.

Üleminekut hübriidajamitele tõukab tagant ennenägematu investeering: rohkem kui 1,5 miljardit eurot nelja aasta jooksul, suurim Lamborghini ajaloos. See on selge märk firma tugevast vastutustundest astuda märkimisväärsete uuenduste kaudu konkreetseid samme põhjalike muudatuste perioodil, mis mõjutab kogu autotööstust.

3.           Esimene täiselektriline Lamborghini (aastakümne teine pool): aastakümne teises pooles aset leidev kiirendus on pühendatud täiselektrilistele sõidukitele ja sisaldab neljanda, tulevikumudeli visiooni. Taaskord suunatakse selleski faasis tehnilised uuendused märkimisväärse suutlikkuse saavutamisele ning uue toote positsioneerimisele oma segmendi tippu. Nii näeb Lamborghini oma teekonna selle osa kõrgpunkti. Cor Tauri, tähtkuju eredaim täht, millele ettevõtte tegevuskava on sihitud, saab olema esindatud neljanda täiselektrilise mudeliga.

Lamborghini programm aastaks 2030 algab firma jätkusuutlikkuse strateegia igakülgsest visioonist – see on 360-kraadine lähenemine, mis ulatub toodetest kuni Sant’Agata Bolognese tehaseni, tootmisliinidest büroodeni. 160 000 ruutmeetri suurune ala teenis aastal 2015 CO2-neutraalsuse tunnistuse ning see säilis isegi pärast tehase suuruse kahekordistumist lähiminevikus. Lisaks CO2 heitkoguse vähendamisele on selle strateegia lahutamatuteks osadeks keskkonnakaitse, tarneahela jätkusuutlikkus, tähelepanu töötajatele ja ettevõtte sotsiaalne vastutus.

Cor Tauri ümberkujundusplaani südameks ja kompassiks on margi DNA ning selle sünnipärane võime muuta raskused pidevate tehniliste uuenduste kaudu võimalusteks, millega kaasnevad paranenud suutlikkus ja sõiduemotsioonid, seda ka üha karmistuvate CO2 ettekirjutuste seatud piirangute raames. Teekond uue Lamborghini poole, jäädes alati truuks iseendale ja oma juurtele.

Lehekülg viimati uuendatud: 20.12.2021