Kaunis metsaline Lotus Exige 350 Special Edition

• Viimane erimudel tähistamaks Hetheli tehase asutamise 50. aastapäeva
• Põhineb erakordsel Exige Sport 350-l
• Kerge standardvarustus võimaldab säästa kuni 26 kg
• Kaal 1099 kg, võimsus tervelt 314 hj/tonni kohta

Seni kõige ekstreemsemal Exige’i mudelil – Sport 350-l – põhineval uuel eriversioonil on mitu kerge kaaluga ja sooritusvõimet parandavat lisa, ainulaadne värv ja standardvarustusse kuuluvad sisekujunduselemendid.

Fännide kauaaegse lemmiku Lotus Exige 350 uus erimudel on võtnud eelmainitult üle esmaklassilise juhitavuse ja suurepärase sooritusvõime ning lisanud pidulikkust. Exige Sport 350-st 26 kg vähem kaaluv ülelaaduriga 3,5-liitrise 345-hobujõulise V6-mootoriga uus Lotus Exige 350 Special Edition suudab kiirendada 60 miilini tunnis kõigest 3,7 sekundiga (0–100 km/h 3,9 sekundiga) enne, kui saavutab oma tippkiiruse 170 miili tunnis (274 km/h). See mudel läbib kuulsa Hetheli katseraja kõigest 1 minuti ja 29,8 sekundiga.

Group Lotus plc tegevjuht Jean-Marc Gales märkis: „Lotus Exige on kiireim seeriatootmises olev sportauto, millele ei ole võrdset ei sooritusvõime ega ka juhitavuse poolest. Seda mudelit iseloomustab kergus, hea reaktsioon ja kiirus ning Lotuselt eeldatav puhtus. See on tõeline metsaline, keda tuleb küll taltsutada, kuid kes ei hammusta.”

Lotus Exige 350 Special Editionist täpsemalt
Uus Lotus Exige 350 Special Edition erineb mainekast Exige Sport 350-st mitmes mõttes. Selle oma eelkäijast Exige S-ist kergema ja kiirema mudeli standardvarustusse kuulub mitu sooritusvõimet parandavat komponenti ja stiilielementi. Sarnase varustusega standardmudelist märksa odavam versioon on ahvatlev pakkumine neile, kes nõuavad kõige ehedamat juhtimiselamust.

Uus Lotus Exige 350 Special Edition on saadaval neljas Lotuse austajate lemmikvärvitoonis – Essex Blue, Old English White, Dark Metallic Grey ja Motorsport Black – ning kaunistatud kontrastsete triipudega. Erkpunaseid pidurisadulaid rõhutavad mustad sepistatud kergmetallveljed. Esispoiler, tagatiivad, õhu sissevõtuava, katusepaneel, küljepeeglite korpused ja tagapaneel on mati musta viimistlusega.

Peale erilise sõitjateruumi saavad Lotus Exige 350 Special Editioni kliendid nautida ka standardvarustusena pakutavat püsikiirushoidikut ja põrandamatte. Autosse sisse ehitatud meelelahutussüsteem pakub muu hulgas iPod®-i ühenduvust ja Bluetooth®-i funktsiooni. Sõidunaudingut suurendab veelgi üleni vaipkattega põrand ja täiustatud heliisolatsioon.  

Lehekülg viimati uuendatud: 20.12.2021