Heaolu rooli taga – uus Azure’i valik

  • Uus Azure’i valik seab esiplaanile mugavuse ja heaolu
  • Azure’i variandid lisanduvad kõigile viiele Bentley mudelkonnale
  • Elegantne ja ajatu disain koos Azure’i ainulaadsete tunnusmärkidega
  • Hoolikalt valitud funktsioonid on mõeldud „heaoluks rooli taga“
  • Välja töötatud koos heaoluspetsialistide ja neuroteadlastega
  • Kõrgetasemeline juhiabitehnika turvalisema ja rahulikuma reisimise nimel
  • Pingevaba õhkkond interjööris tugevdab meelerahu ja heaolutunnet
  • Vaadake ka filmi: www.bentleymedia.com/en/wellbeing-behind-the-wheel

Sundimatu suutlikkus ja mugavus pikkade vahemaade läbimisel on ammust aega Bentley iseloomulikud omadused. Selle maine vundamendile luuakse nüüd uus perekond, mis lisandub kõigile viiele mudelkonnale. Uus Azure’i valik annab Bentley klientidele hulga hoolikalt valitud funktsioone, mis on mõeldud täiendama sõiduki reisijate heaolu ja mugavust, muutes iga teekonna lõõgastavaks kogemuseks sõltumata vahemaast.

Uus valik saab olema pidev pakkumine kogu Bentley mudeliskaala ulatuses, kuhu kuuluvad Bentayga, Flying Spur, Continental GT ja Continental GT Convertible. Azure on rohkem kui lihtsalt varustuspakett, see sisaldab käegakatsutavaid ja nähtavaid lahendusi stressi maandamiseks ja heaolutunde tugevdamiseks, samuti sujuvamate ja turvalisemate teekondade jaoks mõeldud juhiabitehnikat. Kui Bentley Speedi perekond keskendub esmajoones ülimale suutlikkusele, rõhutab Bentley Azure hoopis teist tahku Bentley iseloomust – võimet läbida pikki vahemaid kiiresti ja sujuvalt. Juht ja reisijad on teekonna lõpul endist viisi näost õhetavad ja tunnevad end värskena ning on valmis taas sukelduma oma askeldusterohkesse ellu.

Sel ajal kui Mulliner kujutab endast nii luksuse kui ka suutlikkuse absoluutset tipptaset, esindavad Azure’i ja Speedi märgid Bentley sõiduelamuse pisut erinevaid tõlgendusi. Iga Bentley ühendab lõõgastuse elevusega. Azure’i valik annab lõõgastust eelistavatele klientidele hulga hoolikalt valitud funktsioone, mis on mõeldud mugavuse ja heaolu täiustamiseks.

Adrian Hallmark, Bentley Motorsi juhatuse esimees ja tegevjuht: „Azure, samuti nagu Speed ja Mulliner, pakub meie klientidele selgust nende ideaalse Bentley valimise nauditavas protsessis. Oma spetsialistide tehtud teadusuuringutest teame, et kasvanud aktiivsus tuleneb tehtud valikutest ning me oleme rakendanud kõikehõlmavat lähenemisviisi heaolule rooli taga, ühendades tehnika, disaini ja kunstkäsitöö, viimaks juhti ja reisijaid sihtkohta lõõgastunumalt, kui nad olid reisi alustades.“

Turvalisus, meelerahu ja lõõgastus

Istumine on sõidumugavuse ja olukorra kontrolli all hoidmise vundament ning iga Bentley Azure saab seepärast esiistmete mugavuspaketi. Kuni 22 suunas reguleeritavate istmetega leiavad mistahes kasvu ja kaaluga reisijad endale ideaalse isteasendi, kuna soojendus- ja tuulutusfunktsioon aitab hoida optimaalset kehatemperatuuri mugavuse ja erksuse tagamiseks.

Kui me halvasti istume, võib meie keha saada kuni 30 protsenti vähem hapnikku, mis pärsib mõtlemisvõimet ja tekitab kehale täiendavat koormust. Azure’i kuue programmeeritava seadistusega massaažifunktsioon teeb lihastele ja kehahoiule pidevalt mikroskoopilisi asendimuudatusi, mis on äärmiselt olulised väsimuse vältimiseks. Reguleeritavad küljepolstrid, turvavööde elektriline reguleerimine ja komfortpeatoed kuuluvad samuti esiistmete mugavuspaketti.

Azure’i valiku üks võtmeelement on veel Bentley adaptiivvedrustus (Bentley Dynamic Ride), Bentley 48 V kere kaldumisvastane aktiivsüsteem, mis tõstab sõidumugavust ja piirab kere kaldumist, tagades sujuvama ja rohkem lõõgastust pakkuva teekonna. Süsteem ei lase liiga suure amplituudiga kõikumistel juhi ja reisijateni jõuda, vajadusel elektriliselt stabilisaatorivarbu vabastades ja liikumist sujuvamaks muutes. Samal ajal on süsteem võimeline 0,3 sekundi jooksul rakendama kurvide läbimisel kuni 1300 Nm kaldumist takistavat pöördemomenti, et hoida kere horisontaalasendis stabiilsena.

Kõik Azure’i mudelid saavad juhiabisüsteemide paketi Touring, mis annab juhile kindluse ja kontrolli tunde sõltumata liiklus- ja ilmaoludest. Adaptiivne püsikiirushoidik* hoiab etteantud pikivahet eesliikuva sõidukiga, aeglustades liikumist (vajadusel peatumiseni), kui eesolev sõiduk seda teeb ning taastades etteantud kiiruse tee vabanemisel. Lane Assist*, Traffic Assist* ja Bentley Safeguard koos Bentley radari- ja kaamerasüsteemidega jälgivad pidevalt ümbritsevat liiklust ja teid ning võivad vajadusel avarii vältimiseks sekkuda.

Azure’i reisijateruumi lõõgastav ja energiat andev keskkond vähendab juhi väsimust tänu oma organoleptilisele ja teaduspõhisele disainile ning seeläbi tõstab ka auto turvalisust. Uuringute kohaselt on 20 protsendil liiklusavariidest olnud mingi roll ka väsimusel.

Juhi sundimatu kontrolli tunnet tugevdavad esiklaasinäidik, mis pakub sõidujuhiseid otse tema vaateväljas ning öönägemissüsteem, mis kasutab LED-esitulede ulatusest väljapoole jäävate jalakäijate, jalgratturite ja loomade tuvastamiseks infrapunakaameraid.

Heaoluteadus

Stress mängib meie olus tähtsat rolli. Värskeima üleilmse töötingimuste aruande (Global Workplace Report) kohaselt saavutas argipäevane stress aastal 2021 rekordtaseme. See kajab vastu ka liiklusohutuses. Üks teine uuring, mida toetasid Brake ja Direct Line, leidis, et 71 protsenti uuringus osalenud juhtidest oli eelnenud 12 kuu jooksul liikluses keskendatuse kaotanud stressi või tüdimuse tõttu.

Bentley uue „heaolu rooli taga“ kontseptsiooni analüüsimiseks ja edasiarendamiseks kaasas arendustiim töödesse ka Kinda stuudios töötava neuroteadlase Katherine Templar-Lewise. Tema laiaulatuslik uuring stressi mõjutavatest välisteguritest oli võtmetähtsusega „heaolu rooli taga“ kontseptsiooni määratlemisel, mida Azure’i funktsioonide kogum kehastab. Kõike arvesse võttes – alates valgusest ja meie ümber nähtavatest mustritest kuni isteasendini autos ja soojusmugavuse tähtsuseni – andis Templar-Lewise uuring koos Bentley oma mõõtetulemustega teaduspõhise analüüsi Bentleyga sõitmise lõõgastavale kogemusele nii juhi kui ka reisijana.

Näiteks kaks kõige põhilisemat autos viibimise heaolu mõjutavat tegurit on sõidumugavus ning müra ja vibratsioon (NVH). Nelja aasta jooksul tuhandeid inimesi jälginud teadusuuringus leiti, et need, kes pidid taluma üle 70 detsibelli ulatuvat liiklusmüra, olid ka 65 protsenti suurema depressiooniohuga. Võttes näiteks Bentayga kui Azure’i perekonna juhtiva auto, selgus mõõtmistega, et selle interjöör on vaiksem kui konkurentidel, sõltuvalt sagedusest ja autosisesest asukohast 4 kuni 26 protsenti. Teisene sõidumugavus on veel üks võtmemuutuja, mis mõjutab heaolu pardal – mida sujuvam on sõit, seda rahustavam teekond. Tüüpilistel maanteekiirustel ja kriitilises sagedusvahemikus 5–20 Hz on kõige uuema Bentayga teisene sõiduvibratsioon kuni 27% väiksem kui tema konkurentidel.

Sellised faktid andsidki Bentley arendustiimile tõuke juurutada teaduspõhine disainile lähenemine, kasutades mitmeid interdistsiplinaarseid meetodeid kõige positiivsemate heaolu- ja mugavusaistingute tekitamiseks Bentley juhtidele ja nende reisijaile. Ja kuna auto on organoleptiline keskkond, hõlmab see lähenemisviis disaini mitte ainult nägemis-, kuulmis-, kompimis- ja haistmismeelele, vaid ka meie kehaasendit (propriotseptsiooni), gravitatsiooni ja kiirendust (vestibulaaraparaati), temperatuuri ja isegi keha sisetajusid (interotseptsiooni).

Näiteks kui kunagi keskendus sõiduki akustikainsener müra ja vibratsiooni summutamisele (see on ala, milles Bentley autod on alati olnud parimad), pööratakse nüüd sama palju tähelepanu ka heli kvaliteedile. Vastasel juhul võib välismaailmast isiklikku, vähema välismüraga keskkonda põgenemine nõrgestada tähelepanuvõimet, mõjutada mälu ja tõsta stressitundlikkust.

Me tasakaalustame sõidukist pärinevaid helisid ning eraldame reisijad välismaailmast sissetungiva müra minimeerimisega. Viime akustika kooskõlla teiste sõidukis tekkivate aistingutega. Helid on sõna otseses mõttes sõiduki geenid, need on ehedad ja käsitsi loodud.“

Värvide, tekstuuride ja kombatavuse kaalutletud koosmõju

Bentley värvide ja viimistluse peadisainer Maria Mulder: „Azure’i valiku loomisel konsulteerisime neuroteadlastega, et mõista värvide, tekstuuride, kombatavuse ja isegi lõhnade vastasmõju lõõgastunud meelerahu atmosfääri loomisele. Kui me näeme meeldivaid vorme ja värve, vallandab aju dopamiini ja teisi aineid, mis panevad meid mitte ainult end hästi tundma, vaid on ka kasulikud kehale ja heaolutundele. Meeleretseptorid muundavad füüsilise mõju närvitegevuseks, tekitades muudatusi meie ajus ja närvisüsteemis. Iga kangas, heli, liigutus, värv ja puudutus kutsub meie närvisüsteemis esile muudatuse ning Azure’i reisijateruum viimistletigi sellele vastavalt.“

Seetõttu sisaldabki Azure’i interjööridisain „heaolutepinguid“ – täpselt kujundatud rombimustriga polstri fraktalstruktuur loob silmale meeldiva valguse-varju mängu ning tekitab vastupandamatu soovi seda sõrmega katsuda. Bentley klientidel on alati juurdepääs kogu väärispuitviimistluse valikule, kuid Azure pakub viimistluseks veel kolme lahtiste pooridega väärisvineeri: Dark Walnut, Crown-Cut Walnut ja Koa, mille pehmem, siidine ja peegelduv pind loob mulje milleski rahulikust ja tasasest.

Azure’i klientide käsutuses on samuti täisvalik nahkpolstri 15 värvist ja värvikombinatsioonist, kontrasttoonis tepingud kuuluvad seejuures põhivarustusse ning istmete äärised on soovi korral saadaval tasuta lisana. Neid pilkupaitavaid naudinguid täiendavad Azure’i valgustatud läveliistud, Bentley „B“ motiiviga pedaalid, meeleoluvalgustus ja kahevärviline soojendusega rool.

Elegantne ja iseloomulik disain

Azure’i variante hakatakse pakkuma kogu Bentley mudeliskaala ulatuses, kuhu kuuluvad Bentayga, Flying Spur, Continental GT ja Continental GT Convertible. Kõik mudelid saavad Azure’i embleemid kerele, läveliistudele, armatuurlauale ja tikituna istmetele.

Azure’i disaini kindlad elemendid on veel kroomitud võred kaitseraua alaosa avadel, ainulaadsed 22-tollised kümne kodaraga veljed, tepitud heaoluistmed ja sellised viimistluselemendid nagu näiteks Bentley Jewel-kork kütusepaagil. Üldmulje on elegantne, meeldiv vaadata ja ajatu.

Flying Spur Azure saab varustuse osana ka klaasist klaasini ulatuva panoraam-katuseakna. See täidab reisijateruumi loomuliku valgusega, kuna akna esiosa saab värske välisõhu sisselaskmiseks kallutada ja fikseeritud tagaosa kohale nihutada. Alcantarast valmistatud, elektriajamiga rulood on muu interjööriga samas toonis ning annavad soovi korral varju päikesepaiste eest, pehme materjal pakub alternatiivi nahale. Mitteavanev panoraam-katuseaken kuulub Continental GT Azure’i varustusse.

Pidev püüdlus täiuslikkuse poole

Bentley on teiste automarkide hulgas märkimisväärne selle poolest, et on alati nihutanud kaugemale äärmusi suutlikkuse ja rafineerituse osas. Isegi ettevõtte alguspäevil, mil „Bentley poisid“ oma möirgavatel rohelistel autodel kihutasid võidu ja võitsid Le Mansis või Brooklandsis, järgis firma asutaja W. O. Bentley oma kinnisideed sujuvuse ja käiguühtluse osas. „Omal ajal pidin ma palju kära tegema, aga see mulle ei meeldi,“ kirjutas ta oma eluloos ning lisas: „Ma vihkan lihtsalt müra pärast tehtavat müra. 110 km/h vaikuses on mulle palju usaldusväärsem kui lärmakas 130 km/h.“ Tänapäeva Bentley Azure’id on ka 240 km/h peal vaiksemad kui mistahes W. O. Bentley aegne sõiduk 110 km/h juures.

Mugavus ja heaolu

Bentley kliendid elavad täisverelist elu, kuid tänapäevase „alati käepärast“ elu nõudmised võivad tekitada stressi ja vaimset väsimust. 2021. aasta üleilmse töötingimuste aruande (Global Workplace Report) kohaselt saavutas argipäevane stress mullu rekordtaseme. Bentley Azure pakub rahustavat oaasi kuulmis -ja nägemismeelele, aga ka emotsionaalses mõttes, ning annab inimesele võimaluse laadida oma vaimuakusid.

Lehekülg viimati uuendatud: 01.06.2022