Flying Spur Hybrid on ametlikult kõigi aegade tõhusaim Bentley

  • Flying Spur Hybrid sai tüübikinnituse kui kõige tõhusam Bentley, mida eales toodetud
  • Järjekordne samm Bentley teekonnal kõige jätkusuutlikumaks luksusmobiilsuse ettevõtteks maailmas
  • Väiksem heitmehulk kui ühelgi Bentleyl varem, kõigest 75 grammi CO2 kilomeetrile (WLTP)
  • 805-kilomeetrine summaarne sõiduulatus ja 41-kilomeetrine sõiduulatus puhtalt elektri jõul (WLTP)
  • Uus jõuallikas tagab Flying Spurile iseloomuliku luksuse ja suutlikkuse kompromisse tegemata
  • Süsteemivõimsus 544 hj ja pöördemoment 750 Nm saadakse 2,9-liitrise V6-bensiinimootori ja moodsa elektrimootori jõul
  • Flying Spur Hybrid on nüüdsest tellitav Suurbritannias ja Euroopas
  • Lisandub Flying Spuri mudeliperesse V8, W12 ja Mullineri mudeli kõrvale

Uus Flying Spur Hybrid – teine elektrifitseeritud Gran Turismo Bentley mudelivalikus – on ametlikult kõige tõhusam ja säästlikum Bentley. WLTP-sertifikaadi ja tüübikinnituse alusel tekitab Flying Spur Hybrid keskmiselt vaid 75 grammi CO2 kilomeetrile.

Flying Spur Hybridi väljatoomine paneb aluse esimesele Bentley hübriidsõidukite valikule, rõhutades Bentley pühendumust saada täielikult süsinikuneutraalseks organisatsiooniks ja maailma juhtivaks jätkusuutliku luksusmobiilsuse ettevõtteks. Tänu tüübikinnitusele on Flying Spur Hybrid nüüdsest tellitav Suurbritannias ja Euroopas, ülejäänud turud järgnevad peatselt. 2024. aastaks on kogu mudelivalik saadaval ka hübriidina, 2025. aastal tuuakse välja esimene Bentley akutoitel elektrisõiduk ning aastaks 2030 koosneb kogu ettevõtte mudeliportfell ainult akutoitel elektrisõidukitest.

Flying Spur näitab, et hübriidajam ei tähendab kompromisse ei luksuses ega suutlikkuses. Sisepõlemismootori ja elektrimootori ennenägematult sujuva koostöö tulemusel saavutatav lihvitud meelerahu on saadaval sõltumata sõidurežiimist ja -stiilist.

Väga tõhusa mootori ja moodsa elektrimootori kombinatsioon tagab samasuguse paindlikkuse ja praktilisuse, mida seostatakse praegu saadaolevate W12- ja V8-mootoritega, saavutades tundliku, kaasahaarava ja ülimalt viimistletud kogemuse.

Uues jõuallikas on 2,9-liitrine V6-bensiinimootor ühendatud kaasaegse elektrimootoriga, mis annavad süsteemivõimsuseks 544 hj ja pöördemomendiks 750 Nm. Seda on 95 hobujõudu enam kui Bentayga Hybridil. Uus Flying Spur saab kõigi aegade tõhusaimaks Bentleyks, suutes täielikult tangituna läbida üle 800 kilomeetri.

Suure võimsusvaru, ülima pöördemomendi ja kiire reaktsiooniga hübriidmudel ei jää kiirendusvõimelt Flying Spur V8-st kuigipalju maha, saavutades 100 km/h paigaltstardist 4,3 sekundiga. Uus jõuallikas tagab kütusekulu märgatava vähenemise, pakkudes samal ajal ehedat Bentley iseloomu – sundimatut ja lihvitud suutlikkust.

Elektrimootorit toidab liitium-ioonaku kasutatava mahutavusega 18,0 kWh, mida saab täielikult laadida kõigest kahe ja poole tunni jooksul (sõltub piirkonnast). Jõuelektroonika muundab kõrgepingeakusse salvestatud energiat vastavalt vajadusele kas elektrimootori või sõiduki hariliku 12-voldise elektrisüsteemi tarbeks.

Kaunid materjalid ja kaasaegne disain

Flying Spuri interjöör näitab ilmekalt, kuidas Bentley oskab luua enneolematult luksuslikke ja uuenduslikke reisijateruume. Tänu pakutavale ülimalt laiale sortimendile saavad kliendid teha valiku nahkpolstri 15 värvitooni (5 neist põhivarustuses ja 10 lisana) ja väärisvineeri kaheksa sordi vahel ning panna neist kokku oma maitsele vastava kombinatsioon. Tepinguid ja embleeme võib tellida toon-toonis või kontrastvärvides, samuti on olemas võimalus teha istmetele kontastvärvides randid – nagu see oli algsel, 1950ndate aastate Flying Spuril.

Bentley ajaloole ja traditsioonidele toetuv kunstkäsitöö areneb samuti, pakkudes kaasaegseid võimalusi nagu 3D-kujundusega nahkpolstrid ustel või istmete Lofted Diamond Quilting-tepingud (kuuluvad Mulliner Driving-varustusse).

Kliendid aga võivad oma sõidukile kerevärvi leida ka laiendatud valikus oleva rohkem kui 60 tooni seast, sealhulgas Mullineri ja eritellimusvärvid. Pakett Blackline pakub kaasaegseid alternatiive välimuse kroomdetailidele, sealhulgas on soovi korral tumedana saadaval ka elektriliselt väljakerkiv valgustatud Flying B kuju.

Flying Spur Hybrid on Bentleyle kõigest üks järjekordne samm oma Beyond100 rajal, saamaks maailma kõige jätkusuutlikumaks luksusautomargiks.

Lehekülg viimati uuendatud: 04.10.2022