Erakordseim Grand Tourer: Bentley Mulliner Batur

  • Uus, eksklusiivne, käsitööna valminud grand tourer
  • Bentley Mulliner Baturiga tutvustatakse maailmale Bentley uut disainikeelt
  • Bentley ikooni staatuses W12 mootori võimsus ja pöördemoment on suuremad kui kunagi varem, et saavutada erakordset jõudlust
  • Lõputud isikupärastamisevõimalused
  • Looduslikest kiududest komposiitmaterjalid, madala CO2-jalajäljega nahk ja 3D-prinditud 18-karaadine kuld
  • Esitletakse Monterey autonädalal 2022
  • Eesti aja järgi pühapäeva, 21. augusti varahommikul kell 06:00.

 Sel nädalavahetusel esitletakse Monterey autonädalal keretootja Mullineri valmistatud väljapaistvalt eksklusiivset, käsitööna tehtud ja lõputult kohandatavat ringreisikupeed Bentley Mulliner Batur.

Batur on midagi palju enamat kui pelgalt erakordse Bacalari (12 Barchetta disainiga Bentleyd) mantlipärija. Disainijuht Andreas Mindti käe all loodud mudel esitleb Bentley täiesti uut disainikeelt, kus mineviku klassikalised funktsioonid on ümber tõlgendatud uude puhtamasse vormi. See uus Bentley disaini-DNA paneb aluse Bentley akuga elektrisõidukite (BEV) tulevasele tootevalikule, millest esimene auto jõuab turule 2025. aastal.

Sarnaselt Bacalariga sai ka Batur oma nime kauni loodusliku veekogu järgi. Batur on 88 m sügavune ja 16 km² suurune meteoriidikraatrisse tekkinud järv Indoneesias Bali saarel; sama nime kannab ka tegevvulkaan.

Sarnaselt Bacalariga pakub Batur kliendile lõputuid kaasarääkimis- ja isikupärastamisvõimalusi. Klient saab ise määrata iga pinna ja komponendi värvi ja viimistluse. Materjalivalikusse kuuluvad looduslikest kiududest komposiitmaterjalid, madala CO2-jalajäljega nahk ja tagatipuks ka 3D-prinditud 18-karaadine kuld.

Bentley ikooni staatuses W12 mootori võimsus ja pöördemoment on Baturi puhul suuremad kui kunagi varem, et saavutada erakordset jõudlust. Bentley on asunud Beyond100 teekonnale, et saada maailma kõige jätkusuutlikumaks luksuslikku mobiilsust pakkuvaks ettevõtteks. W12 mootor on jõudmas elukaare loojanguaastatesse ja tema viimane etteaste on olla ülivõrdes grand tourer Bentley Batur jõuallikas.

W12 võimsust tasakaalustab Bentley kõigi aegade arenenuim veermikusüsteem, mis loob sõiduki vapustavale sirgjoonelisele jõudlusele vastava erakordse dünaamika.

Bentley Mulliner Baturi esitletakse maailmale Eesti aja järgi pühapäeva, 21. augusti varahommikul kell 06:00.

Lehekülg viimati uuendatud: 03.04.2023