Bentley, Naim ja Steve Mazzaro – muusikaline kolmainsus

  • Bentley tellis Hollywoodi produtsendilt Steve Mazzarolt spetsiaalse muusikateose
  • Muusika on mõeldud demonstreerima ainult Bentleyle pakutava Naimi tipptaseme autohelisüsteemi võrratuid omadusi
  • „Erakordne teekond“ viib kuulajad muusikalisele reisile, mis iseloomustab Bentley marki, olles inspireeriv, harmooniline ja võimas
  • Kirjutatud ja produtseeritud kooskõlas Flying Spuri 2200-vatise 21 kanaliga Naimi helisüsteemi võimalustega
  • Mazzaro töötas koos terve rea maailmatasemel muusikutega, teose loomine toimus kaugtööna
  • Muusikaga tähistatakse Naimi ja Bentley 14-aastast partnerlust
  • Lõpetatud teost saab kuulata Bentley müügiesindustes või internetis siin

Bentley ja tema helipartner Naim asusid koostööle Hollywoodi muusikatööstuse titaaniga enneolematu muusikateose loomiseks, mis on välja töötatud spetsiaalselt Bentley tipptasemel autohelisüsteemi erakordsete võimaluste esitlemiseks.

Bentley palkas helilooja ja produtsendi Steve Mazzaro, kelle hiljutise loomingu hulka kuulub filmide „No Time to Die“ ja „Dune“ muusika, et ta looks muusikateose, mis demonstreeriks Naimi helisüsteemi võimsust, selgust ja mahlakust, peegeldades samal ajal muusikaliselt Bentley disainifilosoofiat – inspireerivat, harmoonilist ja võimsat.

Flying Spur on ideaalne kontserdisaal Mazzaro loomingule – Bentley vapustava Naimi helisüsteemi demonstratsioonile. 2200-vatine võimendi toidab kokku 19 reisijateruumis asuvat kõlarit ja kaht bassielementi esiistmete sees. Süsteemi võimsus ja sagedusriba annavad igale muusikapalale erakordse kõla. Kui aga muusika on loodud spetsiaalset süsteemi võimalustest lähtuvalt, on tulemus tõeliselt ainulaadne.

Bentley müügi- ja turundusdirektor Alain Favey: „Me teame, et muusika on paljude meie klientide kirg ning peaaegu 40 protsenti tellimustest sisaldab helisüsteemi Bentley x Naim. Oli meeldiv töötada koos Steve Mazzaroga muusikateose loomisel, mis süsteemi võimekust ehedalt demonstreerib. Tema anne, kogemused ja hämmastav artistlikkus andsid meilegi inspiratsiooni. Kuigi teos kõlab vapustavalt sõltumata sellest, kuidas teda kuulata, siis kõigi üksikasjade tajumiseks peate seda kuulma Naimi helisüsteemiga varustatud Bentleys. Seal erineb see kõigist muusikakogemustest, mida ma eales autodes olen nautinud.“

Steve Mazzaro: „Minu jaoks kehastab Bentley elegantsi ja kvaliteeti, aga ka jõudu, kiirust ja mehaanilist keerukust. Niisiis kasutasingi selles palas kitarre, jõulise, raske ja madala heliga süntesaatoreid ning väga tehnilisi trumme koos peenekoeliste käsilöökriistadega. Sarnaselt auto agregaatidele pole neid näha ega kuulda, aga te saate aru, et taustal on nad olemas. Ma tahtsin viia kuulajad teekonnale, kus alateadvuses voolaks see teos justkui film, mis algab kuskilt ja seejärel viib inimese kuskile.

Alguse tahtsin ma teha väiksemate pillidega, aga see pidi olema võimas, orgaaniline ja liikuv. Seejärel toon ma sisse suure orkestri nagu filmimuusikas ning teos lõpeb orkestrikõlade ja elektrooniliste instrumentide loodud plahvatusliku kulminatsiooniga. Tahtsin Naimi helisüsteemi tõsiselt tööle panna ja näha, mida see suudab, nii et muusika muutus paljuski tehnilisteks pürgimusteks. Autos on nii palju kõlareid ja ma tahtsin kasutada ohtralt panoraamiefekte, põrgatades helisid vasakult paremale. See kõik kehtib juhiistme kohta.“

Teos nimega „Erakordne teekond“ („The Extraordinary Journey“) saab Bentley ülemaailmses müügivõrgus kättesaadavaks müügisalongides kasutamiseks, samuti laaditakse see kõigisse Bentley meediaautodesse kogu maailmas. Bentley auto on kõige parem koht selle muusika nautimiseks, kuid pala saab kuulata ka Bentley SoundCloudis siin.

Erakordne teekond

Süsteemi esitlemiseks mõeldud Mazzaro teos on ligi 10 minuti pikkune ning koosneb kolmest osast, viies kuulaja teekonnale läbi kolme erineva muusikastiili, mis on üles ehitatud sama põhimotiivi ümber. Esimest osa veavad terav ja energiline flamenkokitarr ja mahe klaver, taustaks paisuv bassipartii ja etniliste löökriistade rütm. See demonstreerib võimendi suutlikkust suunata õiged sagedused õigetesse kõlaritesse.

Teine osa on rohkem orkestripõhine, peegeldades Mazzaro tausta filmimuusika loojana ning tuues kõikjal auto reisijateruumis esile hämmastava harmoonia. Esiplaanile tõusevad keelpillide mahlakad tämbrid, enne kui akustilisel kitarril esitatud vaiksem ja rahulikum osa demonstreerib Naimi pakutavat erakordselt kirgast heli.

Kolmas ja viimane osa näitab kujukalt sõna „võimsus“ tähendust. Põhimotiiv muundub siin fenomenaalse sügavuse ja jõuga elektrooniliseks sümfooniaks, saavutades haripunkti täiendavate keelpillide ja elektrikitarriga.

Koostöös maailma parimate muusikutega

Endakirjutatud muusika salvestamiseks pöördus Mazzaro mitmete maailma paremate hulka kuuluvate muusikute poole. Kuna muusika salvestamiseks polnud koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu võimalik kokku tulla, salvestasid kõikjalt maailmast pärist muusikud oma partiid ise ning Mazzaro koondas need silmapaistvad anded ühtseks tervikuks.

Naim for Bentley

Naim for Bentley valmistab maailma kõige kõrgetasemelisemaid muusikasüsteeme nii maanteedel liikuvatesse Bentley autodesse kui ka kodustele kuulajatele ning pürib väsimatult puhtaima heli poole.

Naim for Bentley toodete ja tehnoloogia värskeim arenguaste on Flying Spuri helisüsteem, mis sisaldab 21 kõlarit ja bassielementi ning 2200-vatist võimendit. Üheksa kõrgetasemelist 80-millimeetrist BMR-kõlarit (Balanced Mode Radiator) edastavad põhilist, keskmiste sageduste heli, neid toetavad neli 6×9-tollist bassikõlarit ja juurdekuuluv madalsageduskõlar. Kõrgete sagedustega tegelevad neli 25-millimeetrist kõrgsageduskõlarit, kuna kõige sügavamaid bassihelisid rõhutavad esiistmete sisesed bassielemendid ja üks 32-millimeetrine bassielement.

Helisüsteemi saab seadistada armatuurlaua keskel paiknevale 12,3-tollisele kõrglahutusega puutetundlikule ekraanile kuvatava liidese kaudu. Ekraani saavad kliendid seadistada mitmel viisil: ühe kuvana, kaheks jagatuna suhtes 2:1 või samaaegselt kolme funktsiooni esitavana. Liidese disain rõhutab kasutamislihtsust koos kaasaegse ja erksa esteetikaga.

Naim ja Bentley, kaks Briti disaini ja insenerikunsti meistrit, teevad koostööd, mille tulemusena sünnivad kõige võimsamad sõidukite originaalvarustusse (OEM) kuuluvad süsteemid kogu turul.

Naim on võitnud Kuninganna Ettevõtlusauhinna oma uuenduste eest ning juurutas hiljuti teedrajava digitaalse signaalitöötluse (DSP) süsteemi, tänu millele saab autosisestes rakendustes kasutada täiesti uut lähenemisviisi. DSP ongi Naim for Bentley helisüsteemi südameks, selle uuenduslik tehnoloogia pakub mitmesuguseid režiime autosisese kõla optimeerimiseks sõltuvalt istekohast ja kuulamiseelistustest. See tagab ülima helikvaliteedi kiirusest ja teeoludest olenemata.

Naim for Bentley helisüsteem ühildub muuhulgas Spotify, Apple Musicu, TIDALi ja Deezeriga ning võimaldab klientidel nautida nende oma muusikavalikut, digitaalraadiojaamu või kõnemeediat nagu audioraamatud ja taskuhääling.

Iga uus Bentley põlvkond on saanud algse Naim for Bentley helisüsteemi täiustatud ja edasiarendatud versiooni. 2008. aastal tehti algust 1100-vatise ja 15 kõlarit sisaldanud süsteemiga, nüüdseks on areng viinud 2200-vatise võimendini, mis toidab Flying Spuri 21 kõlarit ja bassielementi.

Naim for Bentley süsteem on loodud kindlustama helikvaliteeti isegi Continental GT Convertible’i allalastud katuse korral. Kui Bentley laiendab Bentayga Hybridiga alanud hübriidsõidukite valikut, pakuvad veelgi vaiksemad jõuallikad ka täiesti teistsugust audiokeskkonda.

Naim for Bentley at Home

Naim for Bentley helisüsteemi on sadade kuulamistestide jooksul seadistatud ja viimistletud, edastamaks sõidu ajal kuulatava muusikaga puhast rõõmu, vaimustust ja emotsionaalset mõju. Kuid maailmatasemel kvaliteediga heli on samavõrra tähtis ka keset koduseid mugavusi. Kõige nõudlikumatele audiogurmaanidele pakub Naim for Bentley juhtmevaba koduse helisüsteemi Mu-so eriväljaannet.

Autohelisüsteemide tehnoloogiast inspireeritud Naimi insenerid töötasid koos Bentley disaineritega, et integreerida seadmetesse Bentley iseloomulikke disainielemente, näiteks pindade rombimustriga rihveldust. Mõlemat marki iseloomustab luksuslik, kaasaegne disainiesteetika ning seda oli lihtne kanda üle koostööna valminud koduseadmetele.

Naim Mu-so on kuut erikonstruktsiooniga valjuhääldit sisaldav 450-vatine kõlar, mille võimas 32-bitine protsessor võimaldab taasesitada kõrglahutusega muusikat sisuliselt igast allikast. Bentley eriväljaanne saab ka rea Bentley disainielemente, sealhulgas väärispuidust viimistluse, vasekarva värvivarjundid, maheda valgustusega aluse, spetsiaalsest kootud materjalist kõlarivõre ja iseloomuliku rombimustri valgustatud juhtnupu ümbrusse.

Lehekülg viimati uuendatud: 28.03.2022