BENTAYGA ISELOOM

Bentley Bentayga on mõeldud innustama avastusretki nende ehedaimas vormis.

DISAIN

Esinduslik väljanägemine

Bentley Bentaygast õhkub esinduslikkust. Eestvaates laskub mootorikate allapoole maatriks-LED-esitulede ja nende peene kristallidisainini. Voolujooneline esikaitseraud koos Bentley laia maatriks-esivõrega vihjab sõiduki suutlikkusele.
Suured õhuavad esitiibadel ja vormikad ukseläved lisavad detaile külgvaatele. Tagaosas on 3D-kalliskivimotiividega tagatuled osaks laiast, selge disainiga tagaluugist. V8 ja Hybrid saavad mõlemad põhivarustusse elegantsed 21-tollised veljed, kuna Bentayga S veereb 22-tollistel esindusliku disainiga velgedel.
Interjööris asub kesksel kohal 10,9-tolline puutetundlik ekraan. Koos juhi digitaalse infotablooga tagab see täiusliku segu tehnikast ja traditsioonilisest viimistlusest. Soovi korral on saadaval ka nelja istmega reisijateruum, mis pakub hellitavat reisikeskkonda, olgu siis töö või puhkuse tarvis.

SUUTLIKKUS

Vaibumatu suutlikkus

Bentayga V8 ja Bentayga S pakuvad tõeliselt meeliülendavat sõiduelamust, saavutades kiiruse 100 km/h kõigest 4,5 sekundiga. Aga kiirendus jätkub sundimatult kuni 290 km/h saavutamiseni – ikka V8 vaimustava möirgamise saatel. Sportväljalaske lisamisel – Bentayga S-il on see põhivarustuses – saab seda häält veelgi täiuslikumaks muuta.
Bentayga Hybridi viib edasi elektrimootori ja 3,0-liitrise V6-bensiinimootori nutikas kombinatsioon. Koos suudavad nad saavutada kuni 254 km/h, kusjuures 0–100 km/h kiirenduseks kulub vaid 5,5 sekundit.

Kompromissitu sõidudünaamika

Bentayga S varustatakse adaptiivvedrustusega Bentley Dynamic Ride – see on aktiivne külgkalde korvamise süsteem. Uuenduslik süsteem kasutab kurvides külgkalde vähendamiseks 48-voldist elektrimootorit ja teie tunnete tänu sellele, et olete alati olukorra peremees. Kuid teinekord ohje natuke lõdvemaks lastes tagab süsteem ka mugava kulgemise argisõitudel.
Tulemuseks on tõeliselt haarav sõidukogemus: lihvitud linnamaastur, millel on võimsa sportauto juhitavus ning luksusliku Gran Turismo-sedaani mugavus.

Kaasaegne ja vaistlik

Maastikupakett lisab põhivarustuses olevale neljale maanteesõidurežiimile veel neli sõidurežiimi maastikul kulgemiseks. Need hõlmavad peaaegu kõik maastikutüüpe, kuhu Bentaygaga võidakse sattuda: lumi ja märg rohi, muld ja kruus, pori ja roopad ning liiv. Juht valib vaid maastikule sobivaima režiimi ja automaatselt optimeeritakse kõik sõiduki süsteemid selle järgi. Kui sõidukil on olemas täiendavad maastikusõidusüsteemid – näiteks laskumisabi süsteem –, aktiveeritakse needki, et tagada teile täielikku kindlustunnet.
Lisaks spetsiaalsetele sõidurežiimidele sisaldab maastikupakett täiendavat toekat põhjakaitset, spetsiaalset, vajalikku infot näitavat kuvaprofiili teabe- ja meelelahutussüsteemi ekraanil ning pagasihalduse süsteemi, mis hoiab pakiruumi paigutatud esemed paigal isegi siis, kui teie liivaluiteid ületate.

TEHNIKA, MIS ANNAB IGALE SÕIDULE MIDAGI JUURDE

Bentley Bentayga mudelitel on kasutusel hulk moodsaimat tehnikat, mis tekitab teis kindlus- ja turvatunnet igal sõidul sõltumata marsruudi keerukusest.

Helisüsteemid

Valida on kahe helisüsteemi vahel: põhivarustusse kuulub helisüsteem Bentley Signature, pühendunud audiofiilide tarvis on aga olemas Naim for Bentley.

Vaistlik meelelahutus

Kristallselge pildiga ekraanide taga on uusim teabe- ja meelelahutussüsteem, mis tagab seadistatava dünaamilise graafika, pideva ühenduvuse ja uuenduslikud funktsioonid. Viimaste hulka kuuluvad Apple CarPlay* ja Android Auto ning täiesti uus, satelliidikaartidega navigatsioonisüsteem. Olemas on suur hulk meediasisendeid, sealhulgas kaks USB-C-liidest ja digitaal-TV.
Tagaistmel reisijad saavad kasutada puutekraaniga kaugjuhtimispulti, millel on pilkupüüdev graafika ning mis võimaldab juhtida näiteks panoraamkatuseakna rulood ja muuta meeleoluvalgustuse seadistusi.
My Bentley teenused ei ole saadaval kõigil turgudel. Saadavuse kindlakstegemiseks palume võtta ühendust kohaliku müügiesindusega.
* Apple CarPlay ja iPhone on registreeritud kaubamärgid, mille omanik on Apple Inc.

Turvaline, nutikas ja käepärane

Bentayga mudelid saavad uusimad My Bentley* internetiteenused koos sisseehitatud SIM-kaardiga, mis muudab autosiseste funktsioonide kasutamise palju lihtsamaks. Lisaks sellistele uutele võimalustele nagu veebiraadio ja kaartide õhu kaudu uuendamine lisavad ümbritseva maailmaga suhtlemise võimalusi veel mitmed teabe- ja meelelahutussüsteemi funktsioonid. Näiteks lihtsustab ligipääs nutikatele veebipõhistele andmebaasidele loomuliku kõne tuvastamist ning tagab, et liiklusmärgituvastus kajastab jooksvaid, muutuvaid liiklusolusid.
Samal ajal pakub My Bentley* rakendus ligipääsu tervele hulgale uuenduslikele teenustele, mille seas on auto asukoha tuvastamine ning sõiduki kaugjuhtimisega avamine ja lukustamine.
Maksimaalse mugavuse kindlustamiseks kuulub juhtmeta mobiiltelefonilaadija põhivarustusse, kuni kuus USB-C-liidest aga võimaldavad mobiilseadmeid laadida ning juhil ja reisijatel pidevat ühenduvust tagada.
* My Bentley teenuste saadavuse kindlakstegemiseks võtke ühendust Bentley Tallinna müügiesindusega.

JUHIABISÜSTEEMID

Adaptiivne püsikiirushoidik teeb maanteesõidu pingevabaks, lubab teil jala gaasipedaalilt ära võtta ja hoiab ise etteantud kiirust. Kui eesliikuv sõiduk kiirust vähendab, aeglustab oma liikumist ka teie Bentayga, säilitades turvalist pikivahet. Ummikus suudab see süsteem autot ise peatada ja seejärel vajadusel jälle sõitu alustada, et pidada sammu eesolevate sõidukitega.
Sõidurajatuvastuse süsteem hoiatab teid, kui kaldute oma rajalt välja, pakkudes rooli kaudu mehaanilist tagasisidet. Vajadusel suudab see isegi teie eest sõidusuunda muuta. Pimeala jälgimissüsteem tagab kindlustunde möödasõitudel ning kiirteelt maha pöörates tähendab liiklusmärkide tuvastamise süsteem, et teie Bentayga oskab ise teid hoiatada muutunud kiirusepiirangute kohta.
Kõigil Bentaygadel on pakett City põhivarustuses, mistõttu on autos olemas ohtralt just linnaliikluse tarvis mõeldud juhiabisüsteeme. Alates parkimisabisüsteemidest, mis hoiatavad teid tagurdamisel takistuste eest, on need kõik mõeldud teie meelrahu tõstma.

ISIKUPÄRASTATUD JUST TEIE JAOKS

Bentayga saab tellida täpselt sellisena, nagu teie soovite. Aga kui te tahate meie võimalusi veelgi põhjalikumalt kasutada, pakub Mullineri meeskond eritellimusena tehtavaid täiustusi, et luua tõeliselt ainulaadset sõidukit.

Silmapaistev välimus

Bentayga V8, Bentayga S-i ja Bentayga Hybridi jaoks on saadaval seitse kerevärvi. Aga valiku võite teha ka kahe täiendava tooni seast: Cambrian Grey on suutlikkust rõhutav soliidne hall ning Snow Quartz pärlefektiga valge.

Dramaatiline stiil Blackline-paketiga

Pakett Blackline, mis Bentayga S-il on põhivarustuses ja teistele mudelitele saadaval lisana, muudab põhjalikult Bentayga iseloomu. Kõik välimuse kroomitud detailid – välja arvatud Bentley tiivad ja kiri BENTLEY tagaluugil – on nüüd mustad, andes autole intensiivse, sihiteadliku välimuse.
Pakett Black aga teeb veel sammu kaugemale: mustade detailide kõrval saab teistsuguse kujuga esikaitseraud süsinikkiust liistu, efektset välimust täiendavad veel süsinikkiust ukseläved, süsinikkiust tagaspoiler, mustad summutiotsad ja valik 22-tolliseid velgesid.

Pakett Mulliner Driving

Pakett Mulliner Driving lisab teie Bentaygale viimistletud sportlikku tooni. Paketti kuuluvad rombimustriga tepitud istmed, sportpedaalid, Bentley tikitud embleemid ning täisvalik nahkpolstri, vaipade ja interjööri värvide kombinatsioone. Lisanduvad ka ainulaadsed 22-tollised kümne kodaraga veljed, kuid teil on omal vabal valikul võimalik eelistada ka suvalisi teisi Bentayga velgesid.

AHVATLEVAD INTERJÖÖRID

Põhivarustuse puitviimistlus Crown Cut Walnut loob reisijateruumis kaasaegse õhustiku. Aga selle kõrval on valikus veel seitse puitviimistlust. Lisaks läikiva pinnaga süsinikkiud ning Dark Tint Diamond-pinnaga matistatud alumiinium – pilkupüüdev 3D-mustriga tehniline viimistlus. Teie Bentayga sisepindade jaoks leidub veel muidki võimalusi alates puitviimistlusest Burr Walnut by Mulliner kuni matistatud alumiiniumini, mis loovad vastavalt traditsiooniliselt klassikalise või äärmiselt kaasaegse meeleolu. Ent need muutujad ei kõiguta kuidagi põhilist, kõiges tuntavat luksust ja kvaliteeti.
Nahkpolstri värve on valikus 15.
Tellida saab ka arvukalt mitmesuguseid interjööri lisasid ja täiendusi, sealhulgas näiteks uue, soojenduse ja pressmustriga nahast kattega rooli.
Bentayga reisijateruumi võib kaunistada kontrasttoonis tepingutega, ristpistes käsitöötepingutega ja tikitud embleemidega, aga samuti mikrokantidega – traditsioonilise ääristuse moodsa variandiga, mis on kunstkäsitöö kõrgeima taseme väljendus.

Tutvuge mudelitega lähemalt

Lehekülg viimati uuendatud: 27.10.2022