BENTAYGA EWB AZURE

Uued pikendatud teljevahega Bentayga mudelid

Tagaistujate jalaruumi märgatavalt suurendava pikendatud teljevahega uus Bentayga EWB loob uued arusaamad linnamaasturite poolt pakutavate mugavuste kohta. 4,0-liitrise V8-mootoriga oivaline pikendatud teljevahega Bentley ühendab kaunid proportsioonid pilkupüüdva esinduslikkusega.

Tehnilised andmed

  • Maksimaalne võimsus                              550 hj/404 kW 6000 p/min juures
  • Maksimaalne pöördemoment                770 Nm 2000–4500 p/min juures
  • Kiirendusaeg                                                0–100 km/h 4,6 sekundit
  • Tippkiirus                                                      290 km/h
  • WLTP keskmine CO2 heide                       294 g/km

Uus Bentayga Extended Wheelbase Azure

Uus Bentayga EWB Azure tõstab mugavused ennenägematutesse kõrgustesse, pakkudes tõelist ülevat meeleolu ja ainulaadseid heaolufunktsioone, mis teeb temast kandidaadi kõige luksuslikuma suure linnamaasturi tiitlile. See linnamaastur pakub tipptasemel luksust nii juhile kui ka reisijaile ning saab oma liikumapaneva jõu 4,0-liitriselt V8-bensiinimootorilt.

Hulk uuenduslikke funktsioone tugevdab uue Bentayga EWB Azure’i* reisijate heaolutunnet ning teeb sellest etaloni mugavuse alal. Tagaistujad saavad avarale siseruumile lisaks nautida imetlusväärset disaini ja viimistlust. Juhile on kindlasti meeltmööda Bentley uusim mootoritehnoloogia koos arvukate ultramoodsate veermikusüsteemide ja juhiabiseadmetega, mis muudavad argisõidud senisest pingevabamaks.

Olles juhile silmapaistvalt luksuslik, annab uus Bentayga EWB Azure oma reisijate käsutusse ennenägematult meisterliku teostuse koos uusima ajamitehnikaga. Kui nimetada seda kõike parimaks luksuslinnamaasturiks, on kahtlemata tegu tagasihoidliku hinnanguga. Pigem meenutab see ratastel veerevat pühapaika.

Disain – inspireeriv seest ja väljast

Uue Bentayga EWB Azure’i südameks on tema disain. Väljast hakkavad silma kaunid proportsioonid, mis seespool pakutava täiendava avaruse enda varju jätavad. Kogu auto esiosa särab ja kiiskab tänu eksklusiivsetele poleeritud kroompinnaga võredele esikaitserauas, mis täiendavad suurt esivõret ning loovad mulje võrratust elegantsist. Kuid paljude jaoks on hoopiski veljed need, mis auto teiste seast esile tõstavad. Ainult Azure’ile pakutavad silmatorkavalt suured 22-tollise läbimõõduga veljed on kümne kodaraga ning valida saab kolme kauni viimistlusvariandi vahel.

Kuhu ka teie pilk ei langeks, igal pool jääb selle ette Bentley kuulus detailidele osutatud tähelepanu – alates autot teiste seast eristavatest Azure’i embleemidest ning lõpetades Jewel-korkidega kütuse ja õli täiteavadel.

Seespool on ruumi tagasihoidlikult öeldes laialt. Valgustusega läveliistud tervitavad teid sisenemisel ning kui olete auto tagaistmel koha sisse võtnud, sulguvad elektriajamiga uksed teie järel vaikselt. Azure’i embleeme võib leida nii armatuurlaualt kui ka tikituna esiistmete seljatugedele. Linnamaasturi ruumikat interjööri ehivad uued, spetsiaalselt Azure’i tarvis loodud tepingu- ja perforatsioonimustrid, mis rõhutavad ruumikuse tunnet. Kui valida Bentley lisana pakutav rombimustriga valgustus, siis sirab valgus otse läbi nahkpolstri, luues vapustavalt efektse vaatemängu.

Tehnika - Bentley heaolu uus ajastu

Kogu interjöör hellitab teid oma mugavusega alates põrandaid katvaist pika karvaga jalamattidest kuni kontrasttoonis tepinguteni, mis annavad nahkpolstri väljanägemisele viimase lihvi. Kahevärvilise nahaga kaetud rooliratas saab maksimaalse mugavuse nimel isegi soojenduse.

Tunne nagu lennates

Kui autole on tellitud niinimetatud lennukiistmed (pakett Bentley Airline Seat), saab kaasreisija taga asuva istme seljatuge tavalisest enam kallutada, kuna eesmise kaasreisija tühja istet saab ettepoole kokku klappida ning selle alt sõidab välja tagaistujale mõeldud jalatugi. Istme automaatkliimaseadmega koos paigaldatakse mõlemale tagaistmele andurid, et hoida temperatuuri ja niiskust etteantud tasemel, kuna kehaasendi reguleerimise süsteem teeb istme kujusse proaktiivseid mikromuudatusi, stimuleerides sellega lihaseid ja ennetades väsimuse teket. Mõlemad funktsioonid on esimesed sellesarnased maailmas.

Esiistmete mugavuspakett (Front Seat Comfort) lisab neile soojenduse, tuulutuse ja massaažifunktsiooni, samuti komfortpeatoed ja elektrilise seadistamise 20 suunas. Meeleoluvalgustus ja õhuionisaatorid loovad kogu autosse täiusliku atmosfääri.

Turvaline ja pingevaba sõit

Põhivarustuses sisalduva paketiga Touring on pikad teekonnad lihtsamad, turvalisemad ja nauditavamad. Selle funktsioonide hulka kuuluvad näiteks adaptiivne kiirushoidik, mis võimaldab teil maanteesõidul jalad pedaalidelt võtta ning sõidurea tuvastamise süsteem, mis tuleb teile appi, kui kaldute vasakule või paremale. Esiklaasinäidik toob kogu hädavajaliku info otse teie vaatevälja, kuna öönägemiskaamera tõstab turvalisust valgustamata teedel.

Isikupärastamine

Uue Bentayga EWB Azure’i põhivarustus on aga kõigest algus. Tavavalik sisaldab 16 kerevärvi, kuid laiendatud valik kasvatab teile kättesaadavate värvitoonide arvu 60 kanti. Kui põhivarustuse 22-tollised veljed ei peaks teie maitsele sobima, võib need vastavalt soovile asendada 21-tolliste või 22-tolliste viie kodaraga velgedega.

Interjööri kujundamisel on teie käsutuses kogu Bentley nahkpolstrite värvivalik, sealhulgas kahetoonilised kombinatsioonid. Interjööri elavdamiseks võite lisada veel kontrasttoonis tepinguid, ääristusi või käsitööna valmivaid ristpistes tepinguid. Saadaval on ka täisvalik väärispuite, sealhulgas kõrgläige ja Open Pore-viimistlused, puidusortidest Crown Cut Walnut, Dark Burr Walnut ja Koa. Tehniliste viimistluste sekka kuuluvad süsinikkiud, pärlmutri sarnane Piano Linen by Mulliner ning rombimustriga, tumedakstoonitud matistatud alumiinium. Puidu kõrgläikeviimistlust saab veel täiendada kiiskavate metall-liistudega.

Esteetilise naudingu kõrval sisaldab lisavarustus ka kõike muud alates audiofiilidele pasliku kvaliteediga helisüsteemist Naim for Bentley kuni kokkuklapitavate piknikulaudadeni esiistmete tagaküljel. Lisade hulka kuuluv meelelahutussüsteem Bentley Rear Entertainment võimaldab tagaistujatel suunata oma seadmete voogedastussisu esiistmete tagaküljel asuvatele 10,1-tollistele ekraanidele.

Suutlikkus

4,0-liitrine V8-bensiinimootor arendab 550 hj võimsust ja 770 Nm pöördemomenti ning tagab sujuva, kuid hoogsa kiirenduse: 100 km/h saavutamine paigaltstardist võtab vaid 4,6 sekundit.

Bentley adaptiivvedrustuse külgkaldevastane süsteem aitab stabiliseerida auto keret kurvi läbimisel ja parandab sõidumugavust sirgel teel. Tänu nelikroolimisele on uue Bentayga EWB Azure’i manööverdusvõime sama hea kui palju väiksematel autodel.

Mistahes olukorras on see auto sundimatult juhitav, kuid teie soovil alati valmis ka elevust ja närvikõdi tekitama.

Lehekülg viimati uuendatud: 17.04.2023