Automobili Lamborghini tähistab 60 aastat legendina

Automobili Lamborghini tähistab aastal 2023 oma 60. aastapäeva laialdase ürituste programmiga.

Kuuskümmend aastat tagasi algas toonases maakohas tühjal väljal Automobili Lamborghini tehase ehitus. Ettevõte asutati 6. mail 1963 ning sellega realiseerus Ferruccio Lamborghini unistus saada sportautode tootjaks. Tollal domineerisid selles tööstusharus vaid mõned üksikud firmad.

Algusest peale näitasid asutaja ja tema väga noored insenerid üles kirge innovatsiooni suhtes ning soovi murda sportautode maailmas valitsevaid dogmasid. Nende uuendused olid tõeliselt teedrajavad ning tõid kaasa radikaalse revolutsiooni. Need väärtused püsivad tänini kogu ettevõtte vundamendina ning tõid kaasa mitmete legendaarsete autode sünni. Näiteks Miura andis sisu mõistele „superauto“ ning on sestpeale inspireerinud kogu autotööstust oma vaimu ja disainiga. Aastate jooksul on Automobili Lamborghini arenenud, luues unikaalse stiili, tehnika ja suutlikkusega legende, inspireerides terveid põlvkondi ja miljoneid inimesi, jagades oma geene ja väärtusi, millele toetudes ettevõte asutati.

Oma asutamise 60. aastapäeva puhul korraldab Automobili Lamborghini kogu maailmas sarja üritusi, mis on küll väga eriilmelised, kuid kaasavad kõik kliente ja nende Lamborghinisid, ametlikke Lamborghini klubisid, müügiesindusi ja huvilisi.

60. aastapäeva pidustused algasid 19. jaanuaril, mil Sant’Agata Bolognese kunagistes tehasehoonetes taasavati pärast rekonstrueerimist Lamborghini muuseum. Muuseum tegi läbi renoveerimise ja põhjalikud ümberpaigutused näituse „Tulevik algas aastal 1963“ tarvis.

Jaapani Lamborghini päev – 60. aastapäev peetakse 23. veebruaril Suzuka ringrajal ning see on pidustuste avatakt väljaspool Itaaliat. Jaapan on Lamborghinile üks olulisemaid turge ning üritusele on oodata sadu huvilisi ja kollektsionääre.

Silverstone’i ringrada Suurbritannias on 29. aprillil Ühendkuningriigi Lamborghini päeva toimumiskohaks, ettevõtte 60. aastapäeva tähistamisele oodatakse üle 300 Lamborghini omaniku.

Järgmine oluline üritus on ringsõit 60° Anniversario Giro Itaalias, mis lõpeb 28. mail Bologna peaväljakul üritusega Concorso in Piazza. Selle raames toimub autode elegantsikonkurss ja publikule avatud sünnipäevapidu, kuhu automargi kuulsusrikast ajalugu kogunevad tähistama sajad Lamborghinid, kollektsionäärid ja huvilised kogu maailmast.

USA-s, mis on Automobili Lamborghinile kõige tähtsam turg, on suveks plaanitud ringsõit 60th Anniversary Giro.

Kui saabub september, jätkuvad 60. aastapäeva pidustused Automobili Lamborghini suuruselt teisel turul Mandri-Hiinas, kus Lamborghini kliendid saavad juba üheksandat aastat osaleda sealsel tähtüritusel Giro China. Üle 100 Lamborghini omaniku ja entusiasti on oodatud pidustuste lõppu märkivale 60. aastapäeva galaõhtusöögile.

Septembris toimub aga muudki. Lamborghini Polo Storico, firma ajaloolise pärandi kaitse, hoidmise ja restaureerimisega tegelev osakond plaanib siis Itaalias korraldada klassikalistele Lamborghinidele mõeldud ringsõidu 60th Anniversary Polo Storico Tour.

Oktoobris võõrustab Rooma külje all asuv Vallelunga ringrada Lamborghini festivali. See suurüritus toimub esimest korda, on avatud kõigile huvilistele ning pühendatud Lamborghini margile ja selle ringrajaautodele.

Novembris toimub sealsamas Vallelungas Lamborghini Super Trofeo – Huracán Super Trofeo EVO2 autodele mõeldud ühemargi-võistlussarja – maailmafinaal, kuhu tulevad kokku autod ja sõitjad kolmelt kontinendilt.

Ametlikud Lamborghini klubid, mida kogu maailmas on nüüd 24 riigis kokku rohkem kui 1600 liikmega, kavandavad oma asukohamaades samuti ringsõite ja üritusi. Peale selle on plaanis mitmed huvireisid Itaaliasse, kus  sihtpunktiks on Lamborghini peakorter Sant’Agata Bologneses.

Lehekülg viimati uuendatud: 03.04.2023